Curriculum vitae

Allar Viik pilt

Nimi: Allar Viik

Sündinud: Veeburar 1985

Asukoht: Viimsi

Telefon: +372 553 0220

E-mail: allar@emotive.ee

Kõrgharidus: Mainori Kõrgkool, IT juhtimine, 2006

Keeled: Eesti (emakeel), inglise keel (B2), soome-, saksa- ja vene keel (vähesel määral)

Muu: B-kategooria juhiload, väikelaevajuhi tunnistus

Täiendkoolitused:

 • Tehingu saamise kunst (Ekke Lainsalu);
 • IT arendusprojektide juhtimine (Audentes Ariko);
 • Tähtsamad rahastusvõimalused Eestis (Projektiekspert);
 • Enesejuhtimise koolitus (Pilt või peegel).

IT maailmaga tegin tutvust juba lapsepõlves, kus sai esimesi arvuteid katki tehtud ning vaikselt ka parandama õpitud. Sealt edasi on kõik järgnev seotud vähemal või rohkemal määral IT valdkonnaga – riistvara, tarkvara ja kõige sinna vahele jäävaga.

 

Põhiliselt olen tegelenud ettevõtlusega, aga muu hulgas proovitud ajakirjaniku ametit, avaliku sektorit riigiteenistujana ning kolmandas sektoris on läbi viidud mitmeid projekte ja seal tegutsen tänagi.

Allar Viik pilt

2020- …

 • Eversheds Sutherland Ots & Co OÜ. IT spetsialist, vastutan IT süsteemide toimimise ja küberturvalsisuse eest. Lisaks tegelen uute arenduste läbi viimise ja kasutajate nõustamisega.

2014-2016

 • Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, RISO (Riigi infosüsteemi osakond). Nõunik. Riigi IKT poliitika kujundamine, elluviimine ning koosvõime ja standardimise valdkondade koordineerimine.

EMOTIVE asutamine 2007

Alates 2007. aastast olen tegutsenud ettevõtjana Emotive OÜ alt. Emotive alt on läbi viidud kümneid suuremaid ja väiksemaid projekte erineva keerukusastmega. Tegeletud on nii müügipoole (klientide leidmise), analüüsi, projektijuhtimise, programmeerimise ja kasutajatoe ning koolitustega.

 

Flow Boat 2009-2014

Flow Boat OÜ. Osalesin investorina väikeste katamaraanide tootmisettevõttes. 

2001-2009

 • Sakala/Tatari tn asuva Eesti esimese internetikohvik. IT tugiisik. Tööülesanneteks oli arvutihooldus ja kasutajatugi.
 • OÜ Bitid ja baidid. Veebiarendaja. Kõneeristuste veebirakenduse loomine ja töökorras hoidmine, veebilahenduste väljatöötamine, klientidega tegelemine.
 • Tallinna Linnakohus (nüüd Harju maakohus), veebihaldur – kaugtöö. Istungiplaanide üles panemine veebilehele,  kohtuotsuste puhastamine isikuandmetest, intraneti arendamine.
 • Custom Media Agency (CMA), projektijuht. Vastutasin klientide veebilehtede probleemide lahendamise eest, mis seisnes peamiselt tasakaalu leidmises müügiosakonna ning programmeerijate vahel.
 • Eesti Teadusfond SA (ETF)
 • Registrite ja Infosüsteemide Keskus (Justiitsministeeriumi allasutus)

Kolmas sektor/vabatahtlik töö

Eesti Vaegkuuljate Liit MTÜ (vaegkuuljad.ee). Pikaajaline juhatuse liige. EVL seisab puuetega inimeste õiguste eest ja laiemalt tegelen ligipääsetavusega koostöös Eesti Puuetega Inimeste Kojaga (epikoda.ee).

 

Muinastuled MTÜ (muinastuled.ee). Eestvedaja. Alates 2009. aastast aidanud MT ööl muutuda traditsiooniks läbi kaardirakenduse ja koostööprojektidega Soome ning teiste naaberriikidega.